Novinky v účetní aplikaci iÚčto duben 2021

Radek Václavík 3. 5. 2021

V dubnu jsme pro vás v iÚčtu připravili změny a vylepšení některých funkcí a zároveň i několik novinek. Věříme, že vám tyto nové funkce ještě více usnadní každodenní práci.

Widget na Dashboard pro zobrazení přehledu DPH

Abyste měli stále na očích, kolik budete odvádět na DPH, můžete si na Dashboardu zapnout nově přidaný widget Evidence DPH.

Widget na Dashboard pro zobrazení přehledu DPH

Nový rychlý filtr – aktuální účetní období

V přehledech dokladů si můžete zvolit rychlý filtr Aktuální účetní obdobíkterý po zapnutí zvolí datum od do podle aktivního účetního období.

Nový rychlý filtr - aktuální účetní období

Více emailových adres k jednomu kontaktu

Jestliže potřebujete odesílat doklady na více e-mailových adres, upravte si v Adresáři na kartě příslušného kontaktu jeho kontaktní e-mail. V řádku pro E-mail stačí jednotlivé adresy oddělit čárkou nebo středníkem. 

Více emailových adres k jednomu kontaktu

Zadané e-mailové kontakty se pak budou automaticky vyplňovat při odesílání dokladů zákazníkovi a platí to i pro opakovanou fakturaci. V PDF verzi faktury bude uvedena jen první e-mailová adresa z řetězce.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Možnost upravit si data období u reportů rozvahy a výsledovky pro státní správu

U reportů pro státní správu (rozvaha a výsledovka) je možné si ručně upravit data od/do pro aktuální účetní období. Minulé účetní období zobrazené následně v reportu zůstane úplné.Možnost upravit si data období u reportů rozvahy a výsledovky pro státní správu

Externí číslo dokladu v náhledu přijatých dokladů

Přidali jsme pole Externí číslo dokladu, které se v PDF formátu dokladu zobrazuje pod hlavním číslem dokladu. Externí číslo dokladu v náhledu přijatých dokladů

Vzory smluv ke stažení + widget na Dashboardu

Ve spolupráci s advokátní kanceláří jsme pro vás připravili vzory smluv, které máte k dispozici pro své podnikání. Jedná se rovnou o 4 kategorie smluv, a to smlouvy pracovně-právní, finanční, smlouvy k pronájmům a obchodní smlouvy. Snadno je najdete při přidání widgetu Vzory smluv na váš Dashboard nebo v sekci Nastavení – Vzory smluv. Vzory smluv jsou dostupné pro tarif Pokročilý a vyšší.

Vzory smluv ke stažení + widget na Dashboardu

Datum úhrady v seznamech přijatých a vydaných ZF a ODD

V seznamech přijatých a vydaných zálohových faktur a opravných daňových dokladů jsme přidali možnost přidání sloupce s datem úhrady. Tento sloupec si můžete přidat po kliknutí na ikonu Nastavení a Datum úhrady.

Vyhledávání zákazníka/dodavatele podle IČ

Při vyhledávání zákazníka nebo dodavatele při zadávání dokladu, ve výpisech nebo reportech nyní funguje vyhledávání nejen podle jména, ale také podle .

Vyhledávání zákazníka/dodavatele podle IČ

Vedete daňovou evidenci nebo účetnictví? Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčeni, podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení