Důvody proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program

Pokud jste podnikatel, dříve nebo později budete řešit výběr a pořízení účetního programu. Podívejte se na důvody, proč je iÚčto pro vás tím nejlepším řešením. Jak si vybrat ten správný účetní program a jak posuzovat jednotlivá kritéria výběru si můžete přečíst zde. Aplikaci iÚčto.cz jsme připravili pro živnostníky a firmy, najdete zde nejen fakturaci, ale také daňovou evidenciúčetnictví.

Možnost pracovat odkudkoli a kdykoli

Největší výhodou je možnost pracovat odkudkoli a kdykoli. Nepotřebujete žádný server ani není nutné instalovat programy, nestaráte se o upgrady a zálohy. Vždy pracujete s nejnovější verzí, která zohledňuje změny legislativy a nové funkce jsou vám k dispozici automaticky ihned po jejich nasazení.

iÚčto je účetní program v cloudu a pro práci s ním potřebujete pouze jakékoli zařízení s internetovým prohlížečem a přístupem k internetu. Vše je na síti, k vašim datům se dostanete kdykoliv, stačí znát své heslo. Takže část práce můžete udělat v kanceláři a pokud to bude potřeba, k rozdělané práci se vrátíte doma či u zákazníka.

Aplikaci můžete používat v jakémkoli internetovém prohlížeči bez ohledu na to, jaký máte operační systém – Windows, MacOS, Linux, Android, iOS aj. Nemusíte se starat o pravidelné zálohování dat či správu serverů a vaše data jsou uložena na bezpečném místě. Proto pokud cestujete je pro vás online účetní aplikace iÚčto tou ideální volbou.

V iÚčtu můžete mít i spoustu spolupracovníků, stačí jim pouze založit účet. Pokud chcete, aby pracovali jen v určité oblasti, nastavíte jim práva k prohlížení či změnám nebo některou oblast zcela zakážete. Už si nemusíte mezi sebou přeposílat soubory prostřednictvím e-mailu a vědět, kdo udělal poslední změnu.

proč si vybrat iÚčto

 

Budete mít dokonalý přehled o vašem podnikání

S iÚčtem máte vždy aktuální přehled o vašem podnikání na jednom místě pro všechny vaše provozovny, e-shop nebo jednotlivá střediska. Neřešíte fyzické přenosy dokumentů, vše je online a počet uživatelů není nijak omezen. Jediné, co je třeba brát v úvahu je možnost počtu současně pracujících lidí, toto se řídí vámi zvoleným tarifem.

Nemusíte chodit za vaší účetní a nosit jí doklady. Účetní se jednoduše připojí do vaší firmy a vše zpracuje na dálku a vám stačí jen sledovat Dashboard a přehledné reporty, které iÚčto nabízí. Nadto díky pokročilé analytice můžete mít naprosto detailní přehled o všech důležitých aspektech vašeho podnikání a vaše rozhodnutí budou podložena čísly, nikoli domněnkami.

iÚčto Dashboard

Úspora času a automatické úlohy

Automatizace je naším hlavním cílem. V iÚčtu můžete využívat funkcí opakované fakturace a zasílání upomínek. Faktury je možné zaslat v PDF nebo odkazem. Pokud je faktura zaslaná odkazem, získáte také možnost kontroly jejího zobrazení zákazníkem. Už nikdy tak nebudou platit výmluvy „Já tu fakturu nedostal“.

S vkládáním došlých dokladů a faktur pomáhá v iÚčtu revoluční funkce Automatické zpracování účetních dokladů, která zahrnuje nahrání dokladu, následné rozpoznání položek dokladu za použití umělé inteligence, jeho přehlednou rekapitulaci pro případné ruční úpravy a následné odeslání vytěžených dat do formuláře příslušného dokladu. Samozřejmostí je také automatické připojení elektronické verze dokladu tak, aby byl vždy bezpečně archivován a snadno k nalezení.

Na funkci Automatického zpracování účetních dokladů navazuje další funkce využívající umělé inteligence – Automatické návrhy zaúčtování. Díky této funkci nemusíte zadávat při vystavování dokladů u položek neustále dokola jejich typ účetní položky či druh DPH. Bankovní pohyby umí iÚčto také zpracovávat automaticky, pokud to podporuje vaše banka. Aktuální seznam podporovaných bank naleznete v přímo aplikaci v sekci banka importy.

Finanční a časová úspora při vedení účetnictví

S iÚčtem si jednoduše doklady zaúčtovat také sami, závisí to jen na vašich znalostech. Běžně se objem dokladů, které si podnikatel do iÚčta zadá sám, pohybuje přes 90 % z celkového počtu. Na rozdíl od fakturačních systémů iDoklad nebo Fakturoid, určených pouze k vystavování faktur a evidenci úhrad, v iÚčtu odpadá nutnost tyto doklady přenášet do nějakého dalšího „dospělého“ účetního systému (jako např. do Money S3, Pohoda apod.). Protože vše zvládnete zaúčtovat rovnou v jedné aplikaci – iÚčtu, plnohodnotném online účetnictví.

V iÚčtu jsou k dispozici reporty a elektronická podání tzv. EPO pro státní správu (přiznání k DPH, kontrolní hlášení, souhrnné hlášení). Samozřejmostí je také podpora EET.

Pokud si chcete rozšířit své znalosti v oblasti účetnictví, doporučujeme využít možnosti námi nabízených školení, která jsou připravena přímo pro vás. Rovněž doporučujeme využít možnost vypracování účetní metodiky týmem našich odborníků. Nabízíme také služby spojené s vedením účetní agendy: můžete si vybrat přesně to co potřebujete, od poradenství, přes závěrky, jednotlivá podání, až po úplné vedení účetnictví z naší strany. Konkrétní ceny naleznete v našem ceníku a pokud vyplníte poptávkový formulář rádi vám vypracujeme individuální nabídku.

iÚčto je ideální volba pro majitele e-shopů

Provozujete e-shop? Pak je iÚčto pro vás ideální volba. Kromě přímého napojení na Shoptet – nejrozšířenější e-shopovou platformu v Česku, nabízí aplikace rozsáhlé API, umožňující snadnou integraci dalších e-shopových řešení nebo vnitrofiremních systémů.

Funkce Skladová evidence zahrnuje kromě automatického sledování skladových pohybů, také podporu několika skladů. Budete tak mít dokonalý přehled o skladových zásobách na jednotlivých pobočkách a všechny sklady přehledně na jednom místě. Můžete také bez problémů prodávat zboží dostupné na více skladech a vše budete mít k dispozici online pod kontrolou z prostředí iÚčta.

Provozujete-li e-shop můžete využít naši nabídku na účetních služeb pro majitele e-shopů.

Shoptet doplněk

Jste živnostník? iÚčto vám pohlídá všechna vaše čísla

Živnostník (OSVČ) většinou využívá výdajový paušál, jehož uplatnění je omezeno výší příjmů. iÚčto díky novému panelu na Dashboardu online pohlídá jeho výši a po zadání procenta pro výpočet daně rovněž zobrazí vaši aktuální daňovou povinnost. Pohlídá také všechny vaše závazky a pohledávky a vy budete mít online přehled kdo a kolik vám dluží a co a kdy máte zaplatit. Pokud si budete evidovat také všechny náklady, můžete se rozhodnout, kdy se vám vyplatí vzdát se paušálu a přejít na vedení daňové evidence.

Jste účetní? Můžete s námi spolupracovat

Pokud jste účetní, výhodou je, že se můžete do firmy, kterou vedete, připojit kdy a kde chcete, stačí pouze, aby vás majitel přidal do seznamu uživatelů a přidělil vám příslušná oprávnění. V iÚčtu lze snadno připojit elektronické verze dokladů a jiných dokumentů a odpadá tak nutnost jejich fyzického doručení. Nemusíte také pro podnikatele složitě sestavovat účetní a manažerské reporty, v iÚčtu je má k dispozici přehledně a online. Pokud máte zájem, můžete s námi spolupracovat, budeme rádi, stačí se nám jen ozvat a obratem se s vámi spojíme.

Nabízíme spolupráci účetním

Toto jsou tedy některé hlavní důvody, proč je výhodné používat online účetnictví iÚčto jako svůj fakturační a účetní program

Pokud budete potřebovat poradit či pomoci, stačí nás kontaktovat. Nabízíme vám i zpracování daňových přiznání jak pro fyzické nebo právnické osoby, k dani z přidané hodnoty. Lámete si hlavu se mzdovou evidenci? Nyní už nemusíte. Stačí když nám zašlete podklady o zaměstnancích a ostatní je už na nás. Zpracujeme vám kompletní mzdovou evidenci.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení