Napojení pro přenos dokladů ze systému iDoklad

Pokud řešíte přechod z fakturačního systému iDoklad na naše plnohodnotné účetnictví, pak potřebujete také přenést vaše doklady a zákazníky. Díky našemu napojení pro přenos dokladů z fakturačního systému iDoklad je to snadné, můžete si jednoduše přenést své kontakty, faktury vydané i přijaté a jejich úhrady z iDokladu k nám do iÚčta. Toto napojení vám ušetří spousty práce a přechod na iÚčto pro vás bude záležitostí několika minut, odpadne pracné přepisování a minimalizuje se riziko překlepů a chyb.

Díky napojení pro přenos dokladů z iDokladu, je nyní přechod na iÚčto velice snadná záležitost.

iDoklad do iÚčto

Tato funkcionalita je přístupná všem uživatelům bez omezení. Stačí udělat tyto 3 kroky:

1) pokud jste tak ještě neučinili, tak zaregistrovat se zdarma v aplikaci iÚčto.cz
2) nastavit si účetní období, do kterých chcete zpětně přenést faktury
3) v iDokladu vygenerovat API klíče v sekci Nastavení -> Uživatel

idoklad klíč

v iÚčtu v sekci Nastavení/Automatizace vyberte položku Synchronizace s iDoklad

nastaveni idoklad

Následně zadejte iDoklad Client Id a iDoklad Client Secret, které jste získali v iDokladu. Potom vyberte doklady, které chcete synchronizovat a povolte synchronizaci.

Nastavení iDoklad

Import vámi vybraných položek se provede do půl hodiny. Díky našemu napojení na iDoklad je tedy přechod na iÚčto velice snadnou záležitostí. Pokud byste měli k tomuto napojení jakýkoli dotaz, napište nám. Rádi na něj odpovíme. Rovněž se na nás můžete obrátit přes náš portál podpory.

Napojení pro přenos dokladů z fakturačního systému iDoklad je jen jednou z mnoha automatizací, které iÚčto dnes nabízí. Všechny automatizace naleznete přehledně v nastavení aplikace v sekci automatizace, kromě iDokladu můžete například snadno přenášet doklady také z oblíbeného fakturačního systému Fakturoid a iÚčto používat k jejich zaúčtování. Pro uživatele oblíbeného e-shopového řešení Shoptett je zde propracovaný modul automatického importu ze Shoptetu.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčení podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.