Online daňová evidence

Nebojte se daňové evidence, iÚčto vás podrží!

 • Rozhodli jste se, že chcete mít stálý přehled skutečném stavu vašeho podnikání, o vašich příjmech a výdajích a pohodlně vystavovat faktury online? Pak je iÚčto jasná volba!
 • Zapomeňte na složité a drahé programy, s iÚčtem platíte jen ty funkce, které skutečně potřebujete. Jak jednoduché a snadné!
 • Vyladili jsme pro vás uživatelsky příjemné prostředí daňové evidence, do které máte přístup odkudkoliv, stačí jakýkoliv počítač, tablet či mobilní telefon s přístupem na internet. Nad čím ještě váháte?
 • A teď to nejlepší! Online účetnictví iÚčto je k vyzkoušení zcela zdarma, stačí se registrovat a začít.
 • Podívejte se na funkce iÚčta  a přesvědčte se sami, co všechno zvládá!

iÚčto - účetnictví on-line a daňová evidence

Více o daňové evidenci a iÚčtu

Daňová evidence je obdobou dříve používaného a známého jednoduchého účetnictví. Vést daňovou evidenci je potřeba, pokud jste podnikající fyzická osoba, máte příjmy z podnikání a jiné samostatně výdělečné činnosti a nemusíte vést účetnictví dle zákona o účetnictví. A také pokud nechcete v daňovém přiznání použít pro výpočet daně paušál, ale výdaje dle skutečnosti. Daňová evidence je upravena zákonem o daních z příjmů.

 • Jak poznám, že nemusím vést účetnictví a stačí mi daňová evidence?

Pokud váš obrat za loňský rok nepřesáhl 25 milionů, nejste zapsaný/á v obchodním rejstříku, nejste účastníkem sdružení či vám povinnost vést účetnictví neukládá zvláštní předpis (například pokud jste zemědělec), můžete vést pouze daňovou evidenci.

 • A co to vlastně je daňová evidence?

Vedení daňové evidence není nic složitého, čeho by bylo třeba se bát, obzvláště pokud máte po ruce takového skvělého pomocníka, jako je právě iÚčto. Daňová evidence slouží zejména ke zjištění správné výše základu daně z příjmů. Daňová evidence obsahuje údaje o příjmech a výdajích zapisovaných během kalendářního roku do peněžního deníku, údaje o majetku a závazcích podnikatele, a tím slouží ke stanovení základu daně z příjmů fyzických osob. Daňová evidence, tedy zjednodušeně Evidence o příjmech a výdajích, je navíc rozčleněna podle příjmů a výdajů zahrnovaných či nezahrnovaných do základu daně.

 • Který výdaj a příjem můžu zahrnout do základu daně?

Mezi typické nedaňové příjmy patří osobní vklady, přijaté dotace a úvěry. Naopak mezi daňové příjmy řadíme všechny tržby, náhrady od pojišťoven či přijaté zálohy.

Nejčastější daňové výdaje jsou nákup materiálu, úroky z úvěru, bankovní poplatky, zaplacené zálohy, mzdy, zdravotní a sociální pojištění placené za zaměstnance a provozní režie (nákup kancelářských potřeb, cestovné, nájem). Do běžných nedaňových výdajů zahrnujeme například splátky úvěru, výběry pro osobní spotřebu, nákup dlouhodobého majetku, odvod DPH, reprezentace, dary.

 • Jak má vypadat daňová evidence?

Prakticky je to pouze na vás, protože žádný zákon to neurčuje. Pro vedení daňové evidence tedy lze použít účetní programy, Excel nebo jiné tabulkové procesory. My jednoznačně doporučujeme zvolit si ten nejsnadnější nástroj, kterým je právě iÚčto. S iÚčtem vše hravě zvládnete a evidence příjmů, výdajů či vystavování faktury online nebude již žádný problém!

 • Co mi iÚčto může nabídnout?

Navrhli jsme iÚčto tak, aby vám pomáhalo a co nejvíce daňovou evidenci usnadnilo! S iÚčtem můžete zapomenout na otravné stohy vytištěných faktur a přehrabávání se v účtenkách schovávaných v krabicích. Provádím fakturaci online a fakturu mohu vystavit prakticky kdykoliv a odkudkoliv.

S iÚčtem budu mít neustále pod kontrolou moje vydané i přijaté faktury a také přehled plateb, které byly provedeny přes pokladnu, banku i v hotovosti. Také budu mít jasný přehled počátečního i koncového stavu a zpracování daňového přiznání bude hračkou. Pokud jste plátce DPH, jistě oceníte, že iÚčto zvládne jak přiznání k dani DPH, tak kontrolní i souhrnné hlášení, tyto reporty je možné v systému přímo generovat do souborů pro elektronická podání EPO.

iÚčto umožňuje také plynulý přechod účetní jednotky z daňové evidence na účetnictví.

 • A kolik mě to bude stát?

Během zkušebního období je iÚčto zdarma, následně vás aplikace vyzve k přechodu na placený tarif. Pokud se nerozhodnete pokračovat, ke všem datům se stále dostanete, pouze nebude možné pořizovat nové doklady.

Kam dál?

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Máte otázky? Jsme zde pro vás