Nastavení vlastního SMTP serveru pro odesílání dokladů

Ve výchozím nastavení a v tarifu Standard se emailové zprávy (např. když posíláte fakturu) odesílají z adresy fakturace@iucto.cz. Pokud chcete zákazníkům odesílat doklady a automaticky vystavené pravidelné fakturace z vaší vlastní emailové adresy, můžete využít funkci pro nastavení vlastního SMTP serveru (server pro odesílání pošty).

Jak na nastavení SMTP serveru:

  • Potřebná funkcionalita je dostupná od tarifu Pokročilý a najdete ji v sekci Nastavení -> Nastavení SMTP serveru.

Nastaveni SMTP v nastavení aplikace

  • Nejdříve je nutné odškrtnout volbu výchozí nastavení – tedy odesílání z emailové adresy fakturace@iucto.cz. Tímto krokem se zpřístupní volby pro nastavení vlastního SMTP serveru.

Nastaveni SMTP

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Varianta A – Nastavení SMTP serveru Google GMail

  • Pokud používáte řešení od společnosti Google, pak stačí jen kliknout na tlačítko Autorizovat. Tento postup platí jak pro Gmail.com, tak pro služby na vlastní doméně Google Workspace (dříve G Suite a Google Apps).

Nastaveni SMTP serveru GMAIL

  • V dalším kroku dostanete na výběr, který účet chcete autorizovat pro odesílání z iÚčta. Pokud nejste v tuto chvíli k žádnému účtu přihlášeni, budete k přihlášení do schránky vyzváni.

Gmail autorizace

  • Následně budete informováni o tom, jaké akce autorizací povolíte, aby iÚčto provádělo. Stačí kliknout na tlačítko Povolit.

Google přístup k účtu

  • A je hotovo 🙂 Nyní budou všechny doklady z aplikace odesílány jménem vaší emailové schránky.

GMail autorizace proběhla

Varianta B – Seznam.cz a ostatní emailové schránky

  • Pokud používáte schránku u Seznam.cz, pak stačí jen vyplnit jméno, které se zobrazí příjemci, emailovou adresu vaší schránky a heslo. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Uložit. Pro ověření, že vše funguje doporučujeme kliknout na tlačítko Uložit a test.

Nastavení SMTP serveru seznam.cz

  • V případě, že využíváte jakékoli jiné řešení pro odesílání pošty, je potřeba vyplnit kromě emailové adresy a hesla také adresu SMTP serveru, typ ověření, typ šifrování a port. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Uložit. Pro ověření, že vše funguje doporučujeme kliknout na tlačítko Uložit a test.

Nastavení SMTP serveru seznam.cz údaje

  • A je hotovo 🙂 Nyní budou všechny doklady z aplikace odesílány jménem vaší emailové schránky. Pokud jste klikli na „Uložit a test“, najdete ve vaší schránce testovací zprávu, abyste mohli ověřit, že vše funguje, jak má.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Nastavení SMTP serveru seznam.cz potvzení

iÚčto si můžete pohodlně a vyzkoušet zdarma.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčení podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.