Automatické vytváření faktur – plánovaná a opakovaná fakturace

Odesíláte svému zákazníkovi opakovaně každý měsíc stejnou fakturu (pravidelná faktura), například za pronájem prostor a nebaví Vás neustále v iÚčtu vytvářet nový a stále stejný doklad? Nyní pro Vás máme řešení. Je jím funkce  Opakovaná fakturace.

Opakovaná fakturace šetří váš čas a paměť. S touto funkcí vždy vystavíte vaše faktury včas a správně. Vystavení dokladu za vás udělá iÚčto automaticky.

Novou opakovanou fakturu vytvoříte přes odkaz Opakovaná fakturace v záložce Faktury vydané. Dále zvolte zelené tlačítko v pravém horním rohu Přidat opakovanou fakturaci.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

V první tabulce si můžete nastavit asi nejdůležitější data, která se opakované fakturace týkají, např. jak často chcete danou fakturu vystavovat. Na výběr máte ze dnů, týdnů a měsíců.

Opakovaná fakturace výběr temínu

Dále si nastavíte datum vystavení první faktury. Lze také nastavit, kdy se opakované vystavování faktur ukončí, například pokud se jedná fakturaci na základě smlouvy na dobu určitou. Níže vidíte, z čeho lze vybírat.

Opakovaná fakturace ukončení

Pokud si přejete, aby se vystavená faktura automaticky odeslala zákazníkovi, stačí pouze zaškrtnout pole Odeslat fakturu zákazníkovi automaticky. Aby jste o odeslaných fakturách měli přehled, můžete si nechat zasílat jejich kopie přes zaškrtnuté tlačítko Odeslat kopii faktury mně. Fakturu také můžete nechat systém automaticky zaúčtovat.

Opakovana fakturace

A nyní už pouze stačí doplnit všechny údaje o dané faktuře úplně stejně, jako když vytváříte jakoukoliv jinou vydanou fakturu.

Položky faktury

Automaticky generované datum DUZP

V opakované faktuře je možné nastavit datum uskutečnitelného zdanitelného plnění odlišné od data vystavení. Toto oceníte především v situaci, když v novém měsíci vystavujete doklad za měsíc předchozí. Maximálně lze odečíst 15 dní (legislativně je podnikatel povinen vystavit doklad do 15 dnů od plnění).

Zástupné znaky a makra pro text položek

Pomocí funkce makra si pohodlně vložíte do položky požadovaný text, tak aby odpovídal vaší pravidelné fakturaci.

Makra

Vše uložíte přes zelené tlačítko Uložit opakovanou fakturaci.

Uložení opakované fakturace

Vystavení opakované fakturace z Faktury vydané

Opakovanou fakturaci lze také nastavit již z vytvořené faktury vydané, a to v jejím náhledu přes tlačítko Opakovat fakturaci.

Vytvoření opakované fakturace z faktury vydané

iÚčto si můžete pohodlně a vyzkoušet zdarma.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčení podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.