EPO podání – Elektronické podání pro finanční správu

Co jsou elektronická EPO podání pro finanční správu?

Epo podání jsou to vygenerovaná elektronická podání, které umožňují podávat daně elektronicky přímo na daňovém portálu portálu finanční správy a nebo je odeslat pomocí datové schránky. Ve zkratce – nahrajete vygenerovaný XML soubor na daňový portál a odešlete je správci daně. Podání potvrdíte přihlášením do datové schránky, elektronickým podpisem nebo podepsaným papírovým formulářem.

Datovou schránku si dnes může zřídit každý podnikatel a tak se vaše podání snadno dostane na příslušný finanční úřad. V případě, že máte zřízenu DS je díky elektronickému podávání, podání přiznání velice snadné.

Jaká EPO podání umí iÚčto vygenerovat?

iÚčto umí vygenerovat několik typů elektronických podání:

 

Kde tato podání v aplikaci najdete?

Jednotlivá podání naleznete v iÚčtu v sekci Reporty a jsou označena zkratkou EPO.

Epo podani

Stačí tedy vybrat příslušné podání a vygenerovat XML soubor. Jestli soubor podání neobsahuje chyby si poté snadno můžete zkontrolovat na webu státní správy.
Reporty EPO v XML jsou k dispozici od tarifu Pokročilý.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři. Pokud ještě stále nejste přesvědčeni, podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení