Odeslání faktury e-mailem

Posílání elektronických daňových dokladů je dnes běžnou praxí a odeslání faktury e-mailem je jednou z nejčastěji používaných funkcí iÚčta. Svou vystavenou fakturu si můžete samozřejmě uložit ve formátu PDF a následně ji odeslat e-mailem.

Každý v iÚčtu vydaný doklad v elektronické podobě (faktura, zálohová faktura a dobropis) se nyní ukládá do XML formátu ISDOC. Soubor automaticky přikládáme ke každému PDF (pro korektní práci s přílohami doporučujeme využít aplikaci Adobe Reader). Tento formát je uznávaným standardem v ČR a umí ho zpracovávat většina účetních programů. Díky tomuto formátu není potřeba faktury opisovat nebo rozpoznávat z papíru – vše se načítá přímo z ISDOCu. iÚčto umí import dokladů i ve formátu ISDOC přes funkci došlé doklady.

Máte také možnost stažení dokumentů ve formátu WebFakt, který umožňuje dodavatelům zasílat do ŠKODA AUTO elektronické faktury.

Faktury jsou doručeny zákazníkům z adresy fakturace@iucto.cz. Pokud chcete faktury odesílat z vlastní domény, je třeba provést nastavení vlastního SMTP serveru.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Abychom Vám ale ušetřili čas i místo ve Vašem počítači, lze ji přímo odeslat z iÚčta, a to velice jednoduše.

Stačí si zobrazit náhled faktury v seznamu faktur vydaných.

A následně zvolit tlačítko Poslat e-mailem. Zde máte možnost vybrat, zda chce odeslat fakturu v příloze jako soubor PDF nebo ji odeslat pouze pomocí odkazu. Ve výchozím nastavení odesílá iÚčto fakturu odkazem. Výhodou je, že v takovém případě máte přehled, jestli si zákazník fakturu zobrazil. Tuto informaci naleznete včetně data zobrazení v seznamu faktur – sloupec přečteno nebo přímo v detailu faktury.

potvrzení o doručení

Zobrazí se Vám okénko, ve kterém vyplňte e-mailovou adresu příjemce a text e-mailu (ten je již přednastaven, ale lze ho měnit v Nastavení – Firma uživatele – Šablony e-mailů a upomínek). Poté už stačí pouze stisknout tlačítko Odeslat.

Odeslání faktury e-mailem v kopii sobě

Pro lepší přehled přehled, kdy a komu jste fakturu odesílali, můžete odeslat kopii e-mailu odeslání faktury také sobě.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.