Novinky v účetní aplikaci iÚčto – léto 2021

Radek Václavík 12. 7. 2021

V průběhu léta jsme pro vás v iÚčtu připravili změny a vylepšení některých funkcí a zároveň i několik novinek. Věříme, že vám tyto nové funkce ještě více usnadní každodenní práci. Seznam všech aktualizací a novinek najdete zde.

Online propojení s Komerční bankou

V rámci partnerství s Komerční bankou jsme pro naše zákazníky a klienty banky připravili automatické načítání bankovních pohybů a jejich párování s doklady vystavenými a přijatými v aplikaci iÚčto. Tato automatizace přináší značné usnadnění při zpracování fakturace a účetnictví, protože již není potřeba ručně nahrávat nebo vytvářet bankovní pohyby. Import bankovních pohybů z internetového bankovnictví KB se provádí automaticky.

Kontrola nezaúčtovaných dokladů před generováním EPO

Před generováním reportů pro EPO (KH, přiznání k DPH, souhrnné hlášení) se zobrazí hláška o nezaúčtovaných dokladech v daném období. Nyní již nezapomenete zaúčtovat všechny zadané doklady.

Přehled všech nezaúčtovaných dokladů naleznete na Dashboardu v panelu „Doklady k dokončení.

Doklady k dokončení

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Režim OSS

Prodáváte-li produkty prostřednictvím e-shopů koncovým spotřebitelům do různých členských zemí EU, pak se vás může týkat dlouho připravovaná změna v oblasti DPH, která platí od 1. července 2021. iÚčto nově umí zpracovávat doklady v režimu OSS. Informace o režimu OSS a návod na toto nastavení v iÚčtu najdete zde.

Přidání filtru v interních dokladech

V interních dokladech lze nyní filtrovat také podle čísla dokladu.

Zrychlené otevírání a uzavírání období DPH

Nově není potřeba postupně otevírat a následně postupně uzavírat jednotlivá období DPH. Stačí kliknout na vybrané účetní období, které chcete otevřít a automatickou se otevřou všechna následující uzavřená období. Stejně tak, pokud chcete uzavřít vybrané období, uzavřou se i všechna předchozí období. Tato funkcionalita se vztahuje vždy k vybranému účetnímu období.
Dále je také možné přepínat přímo na stránce dané účetní období, ve kterém chcete provádět úpravy.

Přidání proměnné „odkaz na doklad“ do šablon e-mailů a upomínek

Do textů v šablonách e-mailů a upomínek je nyní možné pomocí proměnné {ODKAZ_NA_DOKLAD} umístit dle přání uživatele odkaz na zasílaný doklad. Pokud v šabloně e-mailu použijete tuto proměnnou, nebude se již vkládat generický odkaz na doklad.

Filtrování podle data v Reportech – návrh možností výběru období

V Reportech si nyní můžete v zadání období zvolit z nabídky přednastavených období nebo si můžete zvolit vlastní období.

Datum DUZP v opakované fakturaci

V opakované faktuře je nyní možné nastavit datum uskutečnitelného zdanitelného plnění odlišné od data vystavení. Toto oceníte především v situaci, když v novém měsíci vystavujete doklad za měsíc předchozí. Maximálně lze odečíst 15 dní (legislativně je podnikatel povinen vystavit doklad do 15 dnů od plnění).

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Faktura v polštině

V aplikaci iÚčto můžete vystavovat doklady pro vaše zákazníky také v polštině. Nastavení je velice snadné a u každého zákazníka můžete nastavit zcela libovolně. Na výběr je českýslovenskýněmecký, polský a anglický jazyk.

Import došlých dokladů ve formátu ISDOC/ISDOCX

Každý vydaný doklad (faktura, zálohová faktura a dobropis) se ukládá do XML formátu ISDOC a ISDOCX. Tento formát je uznávaným standardem v ČR a umí ho zpracovávat většina účetních programů. Díky tomuto formátu není potřeba faktury opisovat nebo rozpoznávat – vše se načte přímo z ISDOCu.

V aplikaci je nový interaktivní formulář zákaznické podpory

Na našich webových stránkách i přímo v aplikaci nyní najdete formulář, kde můžete snadno vyhledat řešení vaší otázky ve znalostní databázi nebo zaslat váš požadavek na naši zákaznickou podporu.

Snímek obrazovky


Vedete daňovou evidenci nebo účetnictví? Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčeni, podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení