Novinky v účetní aplikaci iÚčto – květen 2021

Radek Václavík 31. 5. 2021

V květnu jsme pro vás v iÚčtu připravili změny a vylepšení některých funkcí a zároveň i několik novinek. Věříme, že vám tyto nové funkce ještě více usnadní každodenní práci. Seznam všech aktualizací a novinek najdete zde.

Import XML dokladů (ISDOC a Škoda Auto)

Před nedávnem jsme přidali do iÚčta export dokladů do formátu ISDOC. Nyní doplňujeme také druhou stranu. V došlých dokladech lze importovat také ISDOC soubory. Jestliže máte doklad  v PDF s ISDOC souborem v příloze (např. naše faktura), bude tento doklad zpracován jako ISDOC a celý proces bude okamžitý. V případě ISDOCu totiž není potřeba čekat na rozpoznání.

Přidali jsme také možnost stažení dokumentů ve formátu WebFakt, který umožňuje dodavatelům zasílat do ŠKODA AUTO elektronické faktury.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Zavírání hlášek pomocí klávesy ESC

Hlášky o stavu aplikace lze nyní rychle zavřít pomocí klávesy ESC.

Zrychlili jsme generování objemných reportů

Pokud máte hodně dokladů, stávalo se, že generování některých reportů trvalo velmi dlouho. Nyní je sestavení reportů mnohem rychlejší.

V tuto chvíli se změna týká těchto reportů:

Hlavní kniha
Účetní deník
Rozvaha
Výsledovka
Přehled – Přiznání k DPH
Přehled – Kontrolní hlášení DPH

Export pouze vybraných dokladů v přehledu

Dosud bylo možné doklady pro export do souboru filtrovat jen pomocí filtrů nad výpisem. Pokud nyní vyberete jen některé řádky, v exportu budou obsaženy jen ty zatržené.

Widget – Daň z příjmů

Jestliže vedete účetnictví, na dashboard jsme přidali orientační výpočet daně z příjmů.

Kontrola založení kurzovního lístku

Nyní se bude kontrolovat založení kurzovního lístku již při zadávání bankovních účtů nebo pokladen. Pokud nebudete mít kurzovní lístek vytvořen před vytvořením např. bankovního účtu, budete rovnou přesměrováni na stránku pro vytvoření typu kurzovního lístku. Nezapomeňte prosím nastavit správnou platnost. Když budete pořizovat doklad v cizí měně před platností kurzovního lístku, aplikace vám nedovolí doklad zaúčtovat.

Vedete daňovou evidenci nebo účetnictví? Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčeni, podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení