Propojení s Fio bankou

Řešíte automatické načítání pohybů z banky do účetnictví? iÚčto má funkci Fio Banka napojení bankovního účtu pro automatický import plateb z Fio banky. ( internetbanking ), využívající k přenosu dat z účtu api bankovnictví. Vaše pohyby na účtu v bance se nyní mohou přenášet a účtovat automaticky. Nejen, že nemusíte již pracně stahovat výpisy z bankovního systému a následně je importovat do účetnictví, ale zároveň se i vyvarujete chyb, které člověk může při ručním importu udělat. Tuto funkci ocení hlavně e shopy, využívající platby převodem na bankovní účet.

Součástí napojení na váš účet je rovněž možnost snadno online odeslat do banky vaše platby a následně je v internetovém bankovnictví autorizovat.

Jak tedy napojení bankovního účtu Fio Banka nastavit?

1) Vygenerovat tzv. API token pro bankovní účet v internetovém bankovnictví Fio banky.

  • V sekci Nastavení na záložce API je potřeba kliknout na Přidat nový token.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

  • Na další obrazovce v poli Práva tokenu nastavte hodnotu podle toho, zda chcete jen stahovat pohyby nebo i zadávat platby, a klikněte na tlačítko Odeslat.
  • Zkopírujte vygenerovaný token a vložte jej do iÚčta viz dále.
  • Dále je potřeba vygenerovaný API token ještě autorizovat oprávněným uživatelem.

Upozornění: Fio banka umožňuje nastavení automatického schvalování „plateb menších částek“. Více si o tom můžete přečíst zde: https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/tiskove-zpravy/199765-fio-banka-umoznuje-posilat-nektere-platby-bez-autorizace

2) V iÚčtu v sekci Nastavení/Nastavení bankovních účtů vyberte ze seznamu požadovaný bankovní účet, otevřete jej pro editaci, klikněte na tlačítko Synchronizace s bankou (dostupné od tarifu Pokročilý a pouze v případě, že jde o Fio účet) a vložte zkopírovaný token do pole Fio token.

Podle nastavení práv tokenu nastavte, zda chcete umožnit export plateb do banky. Dále můžete také nastavit, zda chcete automaticky zaúčtovat spárované transakce.

Fio banka napojení

Import výpisů se provádí jednou za 15 minut a takto přenesené platby následně najdete v Platby/Banka – importy. Napojení na Fio banku je bezpečné a automatizované, ušetří váš drahocenný čas a zamezí náhodným chybám při ručním zadávání příkazů, nyní můžete sledovat účet přímo z aplikace iÚčta.

Fio banka je ryze česká banka s 960 tisíci klienty a jako jedna z prvních nabídla svým klientům napojení přes Fio API, vedení účtu je zdarma. Účet si můžete založit na kterékoli pobočce Fio Banka a.s. a můžete ho používat s platební kartou.  Samozřejmostí je také mobilní aplikace.

Pro ruční import z Fio Banky se podívejte zde

Stejně jako Fio banku si můžete propojit podnikatelské účty, které nabízí Komerční banka a Česká spořitelna.

Pokud byste měli jakýkoli dotaz nebo postřeh, napište nám. Rádi vám odpovíme.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.