Vystavit fakturu nerovná se vést účetnictví

Radek Václavík 16. 5. 2014

….. aneb Jak poznat plnohodnotné cloudové účetnictví

V jednadvacátém století můžeme v „online světě internetu“ najít téměř cokoliv. Problém však často bývá, že některé věci či služby se na první pohled tváří jinak než jaké jsou ve skutečnosti. A po odhalení přichází zklamání a frustrace, že nedostanu to, co mi bylo slibováno. Jinak tomu není ani v případě účetnictví. Najdeme mnoho softwarů a aplikací, které si říkají účetnictví či dokonce cloudové účetnictví, a to jen z toho titulu, že umí sečíst pár čísel či vystavit faktury online. Jak tedy poznáme plnohodnotné online účetnictví a co všechno by mělo umět?

Pokud skutečně hledáme plnohodnotný účetní program, které je svou funkčností rovnocennou alternativou drahých softwarů, které jsou vázány licencí a instalací na konkrétní počítač, pak jasnou volbou je právě iÚčto. Účetní software by nám měl umět poskytovat informace o hospodářské činnosti firmy, kromě přijatých a vydaných faktur by měl také evidovat stav bankovních účtů a pokladny, měl by nám poskytnout možnost vést si účetní/peněžní deník a v neposlední řadě by neměli chybět takové funkce jako je rozvaha či výsledovka. To jen ve zkratce.

Jednou z mnoha výhod iÚčta je jeho schopnost přizpůsobit se různým požadavkům klientů. Potřebujete pouze online fakturaci? Pak není nic snazšího než se registrovat a vytvořit fakturu, nejen, že to zvládnete během několika minut, ale navíc budete mít svoje faktury přehledně uloženy na našem serveru a kdykoliv do nich můžete nahlédnout. Potřebujete více než jen online fakturaci? Rádi byste měli pod kontrolou své příjmy a výdaje a vedli si daňovou evidenci? I v tomto případě je iÚčto tou správnou volbou. A protože iÚčto je plnohodnotný účetní program, samozřejmě zvládne i samotné účetnictví, ať už jste účetní, firma či fyzická osoba, s iÚčtem bude účetnictví hračkou. iÚčto je jednoduše flexibilní.

Protože vyhledávat si informace o různých službách a dělat si jejich srovnání je časově poměrně náročné, dovolili jsme si ho udělat za vás. V následující tabulce najdete srovnání funkcí iÚčta a vybraných onlinových služeb z oblasti účetnictví.

tabulka

Údaje jsou platné k 20. 2. 2014

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení