Blesk.cz | Povinnost elektronického podání přiznání k DPH

Radek Václavík 1. 4. 2014

iÚčto umí generovat soubor pro elektronické podání přiznání k DPH

Upozornění: daňová přiznání k DPH se nově od 1. 1. 2014 musí podávat pouze elektronicky! Čtvrtletní plátci DPH tedy musí do 25. dubna podat své první elektronické daňové přiznání. Do svého kalendáře si zapište poslední dubnový pátek. V tomto termínu musí být daňové přiznání prokazatelně odesláno. Bez sankce k podání zbývá ještě 5 pracovních dní, nejzazší termín je tedy 5. května. Víme jak na to.

Elektronicke podani DPH

Elektronické podání daňového přiznání je výhodné zejména pro podnikatele a živnostníky, kteří ve svém podnikání využívají každou minutu svého času a neustálé návštěvy a fronty na finančních úřadech jim jejich cenný čas ubírají. Pokud však nevíte, jak na to, čtěte dále.

Chytré online účetnictví iÚčto nabízí svým uživatelům možnost vygenerovat si report, který zároveň slouží jako daňové přiznání. Tento report poté stačí zaslat přes datovou schránku nebo daňový portál na příslušný finanční úřad a je hotovo. Žádné složité vypisování, žádné tisknutí stohů papírů a hlavně žádné fronty! Online daňové přiznání s iÚčtem znamená konec stresu a ztracenému času.

iÚčto také chystá novinku – přímé propojení s vaší datovou schránkou. Podání daňového přiznání tak bude ještě pohodlnější a rychlejší!

Nezapomeňte, že lhůta pro splatnost je taktéž 25. dubna 2014. A kdybyste to náhodou nestihli, máte ještě čtyři pracovní dny, do kdy musí platba státu dorazit. Pátý den se již začínají počítat úroky z prodlení.

Začněte používat iÚčto ještě dnes. Zaregistrujte se zdarma, připravte si elektronické přiznání k DPH a využívejte další výhody vedení účetnictví online.

Článek vyšel 1. 4. 2014 na serveru Blesk.cz

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčení podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení