Blesk.cz | Má účetnictví smysl? Jistě!

Radek Václavík 14. 5. 2014

Účetnictví má v očích mnoha firem i živnostníků pověst strašáka či nepříjemné povinnosti, kterou děláme jen z toho důvodu, že nám to zákonem přikazuje stát. A buďme upřímní, pokud něco děláme pouze z donucení, málokdy to děláme správně. Účetnictví by nemělo být jen o tom, že čtyřiadvacátého si vzpomenu, že se pětadvacátého přiznává DPH a v březnu na poslední chvíli dohledávám potřebné doklady k daňovému přiznání, aby se vše „nějak splácalo“ a já si splnil svoji povinnost. Účetnictví je totiž důležitým ukazatelem stavu našeho podnikání a měřítkem úspěšnosti v průběhu celého roku.

Ale co nám vlastně účetnictví může nabídnout? O tom, že účetnictví je na jedné straně povinností, nebudeme polemizovat, ale jak docílit toho, abychom z této povinnosti maximálně vytěžili? Základem je užívat kvalitní a plnohodnotný účetní program, který práci odvede z velké míry za nás, dokáže nám pomoci vydělávat peníze, šetřit na nepotřebných výdajích a optimalizovat procesy v naší firmě, tak jak to dělá například online účetnictví iÚčto. Optimální účetní software by nám tedy měl umět poskytovat informace o hospodářské činnosti firmy, kromě přijatých a vydaných faktur by měl také evidovat stav bankovních účtů a pokladny, měl by nám poskytnout možnost vést si účetní/peněžní deník a v neposlední řadě by neměly chybět takové funkce jako je rozvaha či výsledovka. To jen ve zkratce.

Jednou z mnoha výhod iÚčta je jeho schopnost přizpůsobit se různým požadavkům klientů. Potřebujete pouze online fakturaci? Pak není nic snazšího než se registrovat a vytvořit fakturu. Nejen, že to zvládnete během několika minut, ale navíc budete mít svoje faktury přehledně uloženy na našem serveru a kdykoliv do nich můžete nahlédnout. Potřebujete více a rádi byste měli pod kontrolou své příjmy a výdaje a vedli si daňovou evidenci? I v tomto případě je iÚčto tou správnou volbou. A protože iÚčto je plnohodnotný účetní program, samozřejmě zvládne i samotné účetnictví, ať už jste účetní, firma či fyzická osoba, s iÚčtem bude účetnictví hračkou. iÚčto je jednoduše flexibilní.

Článek vyšel 14. 5. 2014 na serveru Blesk.cz

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení