Zabezpečení vašich dat

Radek Václavík 25. 3. 2013

V dnešní době je otázka bezpečné činnosti na internetu dost důležitá. Je logické, že každý uživatel, který vkládá přes internet citlivější údaje, má zájem na tom, aby nebyla využita či zneužita žádným dalším účastníkem kromě těch pověřených.

Data v aplikaci iÚčto jsou zabezpečena velmi důkladně, je zde využito šifrování SSL (Secure Sockets Layer) s vysokým 256 bit kódováním. Tento protokol se využívá k bezpečné komunikaci s internetovými servery pomocí HTTPS. Mimochodem, stejné SSL šifrování se používají např. v online bankovnictví, v platebních bránách, kde se zadávají údaje z platební karty, u přístupu k poště, nebo u serverů, kde se vyžadují zabezpečené přenosy legislativních dat.

 

Připojení využívá protokol TLS1.2 (Transport Layer Security – další zabezpečovací prvek ) a je šifrováno pomocí standardu AES_256_GCM (velmi silné zašifrování pro privátní segmenty ) s algoritmem SHA256 pro ověřování zpráv (algoritmus slouží proti prolamování hesel) a mechanismem výměny klíčů DHE_RSA. Servery s daty jsou umístěny v datacentru Wedos, které je vybaveno špičkovou technologií. Tímto způsobem je zajištěno velice bezpečné provozování serverové infrastruktury přímo a zálohově na páteři internetu s garantovanou kvalitou těch nejdůležitějších parametrů IP sítě. Datacentrum Wedos jsou postaveno podle nejmodernějších trendů a může se plně srovnávat s podobnými úložišti v Evropě či v USA. Datové centrum Wedos využívají nejvyšší prvky bezpečnosti – např. jsou vybavena nejmodernějším zařízením pro uskladnění v uzamykatelných stojanech, výkonnými záložními zdroji energie, klimatizací a propracovaným hasicím systémem.

Celkové zabezpečení uložených dat v aplikaci iÚčto.cz ještě zvyšuje i certifikát Let’s Encrypt od Internet Security Research Group (ISRG). Rozšířené ověření (certifikát EV SSL) dává okamžitě najevo, že je zvolena nejvyšší úroveň zabezpečení SSL, které je k dispozici. Velice důležitá vlastnost EV SSL je náročnější postup při ověřování provozovatele služby autoritou, která certifikát vydává, čímž se znovu navyšuje prvek bezpečnosti.

Certifikát

V neposlední řadě je potřeba také dodat, že veškeré nám poskytnuté informace nebudou nikdy předány jiným osobám či firmám.

Dnes opravdu není jednoduché dosáhnout bezpečnosti na internetové síti, ale výše popsané prvky zabezpečení jsou zárukou pro práci s aplikací iÚčto.cz a uživatelé se tak nemusí obávat jakéhokoliv prolomení nebo úniku informací na nežádoucí místa.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčení podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení