Zabezpečení Vašich dat

V dnešní době je otázka bezpečné činnosti na internetu dost důležitá. Je logické, že každý uživatel, který vkládá na síť citlivější údaje, má zájem na tom, aby nebyla využita či zneužita žádným dalším účastníkem kromě těch pověřených.

Data v aplikaci iÚčto jsou zabezpečena více než důkladně, je zde využito šifrování SSL(Secure Sockets Layer) s vysokým 256 bit kódováním. Tento protokol se využívá k bezpečné komunikaci s internetovými servery pomocí HTTPS. Mimochodem, stejné SSL šifrování se používají např. u online obchodů, kde se zadávají údaje z platební karty, u přístupu k poště, pokud nejde o firemní, nebo u serverů, kde se vyžadují zabezpečené přenosy legislativních dat.

zabezpeceni 2Připojení využívá protokol TLS1.0 (Transport Layer Security – další zabezpečovací prvek ) a je šifrováno pomocí standardu AES_256_CBC (velmi silné zašifrování pro privátní segmenty ) s algoritmem SHA 1 pro ověřování zpráv (algoritmus slouží proti prolamování hesel) a mechanismem výměny klíčů DHE_RSA. Servery s daty jsou umístěny v datacentru GTS Czech, které je vybaveno špičkovou technologií. Tímto způsobem je zajištěno velice bezpečné provozování serverové infrastruktury přímo a zálohově na páteři internetu s garantovanou kvalitou těch nejdůležitějších parametrů IP sítě. Pokud by stále někdo pochyboval nad tím, proč jsou zvolena datacentra GTS Czech, tak ta jsou postavena podle nejmodernějších trendů a mohou se plně srovnávat s podobnými úložišti v Evropě či v USA. Datová centra GTS Czech využívají pouze ty nejvyšší prvky bezpečnosti – např. biopřístupové čtečky, navíc jsou vybavena nejmodernějším zařízením pro uskladnění v uzamykatelných stojanech, výkonnými záložními zdroji energie, klimatizací a propracovaným hasicím systémem. Celkové zabezpečení uložených dat v aplikaci iÚčto.cz ještě zvyšuje i získaný certifikát GeoTrust. Ten vydává druhý největší poskytovatel digitálních certifikátů na světě a více než 100000 zákazníků ve 150 zemích světa službám GeoTrust plně důvěřuje a využívá jeho možností k zabezpečení svých transakcí.

Rozšířené ověření (certifikát EV SSL) Vám dá okamžitě najevo, že používáte nejvyšší úroveň zabezpečení SSL, které je k dispozici.

zabezpeceni 1Když vstoupíte na stránku, která je zabezpečena pomocí EV SSL, tak podbarvený adresní řádek zelenou barvou se zobrazením jména společnosti upozorňuje na vyšší úroveň důvěry a věrohodnosti než obyčejný zabezpečovací SSL certifikát. Toto zobrazení umožňují novější verze internetových prohlížečů. Velice důležitá vlastnost EV SSL je značně náročnější přístup při ověřování vlastníka vydávaného certifikátu, čímž se znovu navyšuje prvek bezpečnosti.

U tohoto bohatého výčtu zajištění Vašich dat na veřejném internetu prostřednictvím aplikace iúčto.cz již nezbývá než dodat, že veškeré Vámi poskytnuté informace nebudou nikdy předány jiným osobám či firmám.

Dnes opravdu není jednoduché dosáhnout bezpečnosti na internetové síti, ale výše popsané prvky zabezpečení jsou zárukou pro práci s aplikací iúčto.cz a nikdo nemusí mít strach z jakéhokoliv prolomení nebo úniku informací na nežádoucí místa.

Tipy od iÚčto v e-mailu

Pravidelně zasíláme informace o novinkách v naší aplikaci i českém účetnictví e-mailem.

Přidejte si i zdroj do RSS čtečky

Vyzkoušejte iÚčto.cz

Píšeme na Facebooku