Novinky v účetní aplikaci iÚčto – září 2021

Radek Václavík 30. 9. 2021

V průběhu září jsme pro vás v iÚčtu připravili změny a vylepšení některých funkcí a zároveň i několik novinek. Věříme, že vám tyto nové funkce ještě více usnadní každodenní práci. Seznam všech aktualizací a novinek najdete zde.

 

Hodnoty v CZK na pokladnách a účtech

Na panelu Přehled peněžních prostředků vidíte stav nejen v CZK, ale také stavy na účtech v jiných měnách. Pokud máte účty vedené také v cizích měnách, pak po kliknutí na Stav pokladny a účtů na Dashboardu aplikace, nyní v přehledu vidíte ve sloupci V CZK také přepočet jejich stavů na CZK dle aktuálního kurzu ČNB.

Došlé doklady – možnost stažení nahraného souboru

V sekci Došlé doklady si nyní můžete stáhnout jednotlivé soubory, které jste dříve nahráli ke zpracování.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Tisk pokladních dokladů na termotiskárně

V sekci Pokladna – přijaté jsme přidali možnost tisku účtenky na termopapír ve formátu klasické účtenky, čímž v porovnání s tiskem na běžný papír ušetříte velké množství papíru.

ISDOC import PDF s více fakturami

Pokud máte PDF soubor, který obsahuje více faktur najednou, iÚčto toto díky formátu ISDOC rozpozná a při importu každou fakturu zvlášť a nahraje ji takto do systému.

Import souboru ISDOCX

iÚčto nyní podporuje také formát ISDOCX.

Odesílání daňových dokladů k platbě odkazem

Přidali jsme možnost odeslat daňový doklad k platbě zálohy odkazem. U daňového dokladu k platbě (v případě úhrady zálohové faktury vydané) se můžete nyní vygenerovat odkaz pro sdílení. V sekci Platby vyberete Pokladna – přijaté nebo Banka – přijaté nebo v detailu uhrazené zálohové faktury, klikněte na příslušný daňový doklad a můžete jej poté s vaším zákazníkem sdílet přes odkaz, podobně jako například odesíláte fakturu vydanou.

Externí kód produktu v Ceníku

K vašim položkám v ceníku si nyní můžete přiřadit také externí kód dle vaší potřeby.

Report Předvaha

Mezi Účetními reporty nyní nově najdete report Předvaha.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Nový systém notifikací a chybových zpráv

V aplikaci iÚčto jsme jsme spustili nový systém notifikací, který vás bude upozorňovat na důležité novinky, informace a termíny. Jsou zde k dispozici 4 kategorie notifikací a přes nastavení zobrazení si můžete zvolit, jaká hlášení chcete v iÚčtu dostávat.


Vedete daňovou evidenci nebo účetnictví? Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši e-mailovou adresu v registračním formuláři.

Pokud ještě stále nejste přesvědčeni, podívejte se náš článek Proč si vybrat iÚčto jako svůj účetní program.

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení