Nová funkce v iÚčtu: Identifikovaná osoba

Radek Václavík 19. 6. 2024

Jsme potěšeni, že vám můžeme představit naši nejnovější funkci v iÚčtu – identifikovaná osoba (IO)! Tato funkce je navržena tak, aby vám usnadnila správu daňových povinností při obchodování s jinými členskými státy EU.

Co je identifikovaná osoba?

Identifikovaná osoba (IO) je osoba povinná k dani, která není plátcem DPH, ale má povinnost se registrovat k DPH při určitých transakcích s jinými členskými státy EU. Tato povinnost vzniká při nákupu zboží nebo služeb ze zahraničí nebo při jejich prodeji do zahraničí.

Co přináší nová funkce?

Díky funkci identifikovaná osoba budete moci snadněji spravovat vaše faktury a daňová přiznání při mezinárodních transakcích. Tato funkce je ideální pro podnikatele, kteří obchodují se zahraničními partnery a potřebují splnit specifické daňové povinnosti.

Proč je tato funkce důležitá?

Podnikání na mezinárodní úrovni přináší různé daňové povinnosti, které mohou být složité na správu. Naše nová funkce vám pomůže tyto povinnosti plnit rychle a bez problémů, což vám ušetří čas a sníží administrativní zátěž.

Další informace o funkci Identifikovaná osoba 

Pro podrobnější informace o tom, jak funkce identifikovaná osoba funguje a jak ji můžete využít, navštivte náš podrobný článek s popisem funkce.

Věříme, že vám tato nová funkce usnadní správu vašich daňových povinností a přinese více času na to, co je pro vás důležité – rozvoj vašeho podnikání.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení