Proč se vyplatí provozovat účetní systém v cloudu?

Radek Václavík 25. 10. 2016

„Provozovat účetní systém v cloudu je moderní a výhodné!“ hlásají propagační materiály ze všech stran. Co ale takový provoz v cloudu vlastně obnáší? V první řadě je třeba najít řešení, které splňuje konkrétní technické i podpůrné požadavky podnikového účetního systému. Druhá, neméně klíčová otázka zní: „Jak poznáme, kdy má pro naši firmu provoz účetnictví v cloudu smysl?“ Když se během používání systému nemusíte starat ani o jeho aktualizace, ani o dostatek systémových prostředků a volného místa na disku.

účetní systém

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Proč je výhodné provozovat ekonomický či účetní systém v cloudu?

Provozování podnikového systému v cloudu zpravidla souvisí se dvěma faktory. Prvním hlediskem je absence vlastního IT oddělení, které by bylo schopné provádět neustálou správu systémové infrastruktury. Druhý pohled je ekonomický. Nespornou výhodou cloudu je rovnoměrné rozložení nákladů v čase, kdy není nutná vysoká jednorázová investice do pořízení či repasování HW. Cloud umožňuje optimalizaci cashflow – mimo jiné i díky skutečnosti, že v cloudu je možné vždy platit jen to, co právě využívám. Aktuálně spotřebovaný výkon a počty aktivních uživatelů – to jsou faktory, které se mohou vlivem sezóny výrazně měnit.

Díky přístupu k ERP řešení odkudkoliv mohou zaměstnanci pracovat i z domova – ať už proto, že se zrovna necítí fit, nebo i dlouhodobě, třeba v rámci rodičovské dovolené. Část zaměstnanců také může vykonávat svoji práci v externím prostředí, například poskytovat klientovi účetní služby přímo u něj ve firmě. Touto formou se dá propojit i několik poboček – což může být zajímavé v případě, kdy firma provozuje více kanceláří, prodejen či ordinací.

Článek byl původně publikován na stránce www.uctovani.net

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Máte zájem o zpracování mezd, vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyplňte krátký dotazník a vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

 

 

 

 

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení