Jak v aplikaci využít funkci Stavy dokladů: Účel a nastavení

Radek Václavík 20. 4. 2023

Aplikace iÚčto poskytuje uživatelům snadnou a efektivní správu účetnictví prostřednictvím webového prohlížeče na jakémkoliv zařízení. Jednou z klíčových funkcí, která vám pomůže zefektivnit správu účetních dokladů, je funkce Stavy dokladů. V tomto článku se podíváme na účel této funkce a jak ji nastavit ve vašem iÚčto účtu.

Účel funkce Stavy dokladů:

Funkce Stavy dokladů slouží k označení aktuálního stavu jednotlivých dokladů s ohledem na schvalovací procesy nebo interní směrnice. Tato funkce usnadňuje správu a organizaci účetních dokladů, protože umožňuje filtrovat a třídit doklady podle jejich stavů. Díky tomu můžete snadno sledovat průběh schvalování a zpracování dokladů ve vaší firmě.

Nastavení funkce Stavy dokladů naleznete zde.

Po vytvoření jednotlivých stavů můžete tento stav dle potřeby vybrat v dokladech. Následně lze podle těchto stavů doklady filtrovat a řadit, což usnadňuje správu a organizaci účetních dokladů.

 

Stavy dokladů

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Využití funkce Stavy dokladů ve vaší firmě:

Používáním funkce Stavy dokladů můžete zlepšit komunikaci mezi účetními a ostatními pracovníky ve firmě, urychlit schvalovací procesy a zajistit, že vaše účetnictví bude přesné a aktuální. Díky lepšímu přehledu o stavu jednotlivých dokladů budete schopni snadno identifikovat, které doklady vyžadují další akci, a zajistit tak efektivní správu účetnictví.

Závěr:

Funkce Stavy dokladů v aplikaci iÚčto je užitečným nástrojem pro zefektivnění správu účetních dokladů ve vaší firmě. Díky tomuto nástroji můžete snadno sledovat průběh schvalování a zpracování dokladů, zlepšit komunikaci mezi účetními a ostatními pracovníky ve firmě a zajistit přesné a aktuální účetnictví. Pokud jste dosud funkci Stavy dokladů ve svém iÚčto účtu nevyzkoušeli, rozhodně vám doporučujeme ji začít využívat.

V tomto článku jsme se podívali na účel funkce Stavy dokladů a jak ji nastavit ve vašem iÚčto účtu. Nyní máte veškeré informace potřebné k tomu, abyste mohli tuto funkci účinně využívat ve své firmě. Přejeme vám úspěšné využití funkce Stavy dokladů a efektivní správu účetnictví s aplikací iÚčto!

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení