Jak si zjednodušit komunikaci s FÚ – co třeba DIS?

Co je DIS?

Daňová informační schránka, která poskytuje prostřednictvím dálkového přístupu informace z osobních daňových účtů daňového subjektu a veřejné části elektronických spisů vedených Finanční správou ČR.

Co v DIS naleznete?

  • osobní daňové účty – přehled daňových povinností a plateb
  • osobní daňový kalendář – šitý přímo na míru Vašemu podnikání
  • přehled písemností
  • informace o daňovém subjektu – registrace k daním, adresy, bankovní účty, přístupy

 

Proč zřídit DIS?

Nemusíte tak pokaždé „běžet“ na Finanční úřad a žádat o vše potřebné osobně. Na jednom místě máte veškeré údaje o daňových úkonech, které se Vás týkají. Všechny výše uvedené databáze lze nejrůzněji filtrovat. Celý systém má za snahu ušetřit čas Vám i úředníkům Finanční správy.

Jak zřídit DIS?

Pokud máte Datovou schránku:

Máte již Daňovou informační schránku zřízenou z moci úřední. V tomto případě je třeba odeslat pouze formulář „Přihláška k nahlížení do daňové informační schránky“ a tuto přihlášku podepsat ověřenou identitou podatele. Finanční úřad umožní přístup do schránky osobě podepsané na přihlášce do 60-ti dnů ode dne odeslání přihlášky.

Pokud nemáte Datovou schránku:

Musíte požádat o zřízení DIS prostřednictvím formuláře „Žádost o zřízení daňové informační schránky“ a dále musíte vyplnit a odeslat formulář „Přihláška k nahlížení do daňové informační schránky“. Zmíněné formuláře lze podat pouze přes daňový portál (aplikaci EPO) opatřené uznávaným elektronickým podpisem. Finanční úřad zřídí Daňovou informační schránku do 15-ti dnů ode dne odeslání žádosti. Přístup umožní do 60-ti dnů ode dne odeslání přihlášky.

Celý systém je přístupný na webových stránkách daneelektronicky.cz.

TIP: Pokud si od nás necháváte zpracovat účetnictví, můžete si právě přes DIS ověřit správnost všech záznamů a tím mít svoje daně stále pod kontrolou. Naše služby i s ceníkem naleznete zde.

Zdroj:

http://www.financnisprava.cz/cs/dane-elektronicky/danovy-portal/danova-informacni-schranka

Tipy od iÚčto v e-mailu

Pravidelně zasíláme informace o novinkách v naší aplikaci i českém účetnictví e-mailem.

Přidejte si i zdroj do RSS čtečky

Vyzkoušejte iÚčto.cz

Píšeme na Facebooku