Jak účtovat příjmy a poplatky z platební brány

Častý dotaz našich uživatelů je jak účtovat příjmy a poplatky z platební brány. Příjmy z vystavených faktur, které jsou placené skrze platební brány (PayPal, GoPay, PayU, Comgate a další), nepřicházejí po jedné na bankovní účet, ale jednorázově větší částka, která obsahuje úhrady více faktur.

Víte jak účtovat příjmy a poplatky z platební brány?

Chcete li převézt peníze z účtu platební brány na váš bankovní účet dochází po skončení zvoleného zúčtovacího období. Na výpisu dané platební brány jsou rozepsané detaily jednotlivých úhrad faktur, které jsou roztříděné podle platebních metod. Celkový příjem je ale vždy ponížen o poplatky, které si platební brána strhává.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Úhrady faktur můžete spárovat podle tohoto výpisu tak, že v jednom bankovním výdeji spárujete větší počet faktur, které náleží do daného období, a to v částkách bez odečtení poplatků. Celková částka spárovaných zaplacených faktur tak nebude odpovídat s částkou, která vám přišla na účet. Tato částka bude vyšší, protože nebude ponížená o poplatky – viz dále.

Poplatky jsou vyčíslené ve výpisu platební brány a musíte je ručně zadat přes záložku – “Banka výdej” jako uhrazené poplatky. Typ účetní položky – „Poplatky banka“.

Pokud používáte platební bránu Comgate, využijte možnosti importu pohybů pro snadné párování plateb. Platební brána Comgate je díky dobrým cenám, snadné integraci i provozu oblíbenou volbou v české republice a to nejen pro uživatele e-shopvého řešení Shoptet.  Zde je podrobný postup.

Potřebujete s něčím pomoci nebo poradit?

Víme, že pro mnohé z vás je hlavním úskalím podnikání následné vedení účetnictví, proto také nabízíme vytvoření metodiky účtování pro jednotlivé firmy, kontrolu vedení účetnictví a přípravu dokumentů pro státní správu a také možnost kompletního vedení účetnictví z naší strany. Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyplňte krátký dotazník a rádi vám vypracujeme individuální nezávaznou nabídku.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení