Příběh klienta – Vodní záchranná služba ČČK Praha 15

Hlavní náplní práce naší neziskové organizace je výuka a výcvik dětí a mládeže ve vodním záchranném sportu, záchraně tonoucích, poskytování první pomoci, ovládání plavidel a dalších aktivitách s vodou spojených. Nabízíme například také lezecký kroužek. Mimo to se také zabýváme zajišťováním akcí na vodě a u vody či připravujeme záchranný tým v rámci IZS.

Jelikož vše děláme při zaměstnání ve svém volnu, nemáme času nazbyt. Potřebujeme proto, aby vše fungovalo tak, jak má, a my s tím nemuseli ztrácet příliš času, který můžeme využít efektivněji. To je i příklad účetnictví. Z našeho pohledu je iÚčto naprosto ideální systém, protože můžeme do něj přistupovat z kteréhokoliv počítače. Nemáme totiž žádné kanceláře, proto cloudové řešení skutečně vítáme. Dříve jsme vedení účetnictví řešili pomocí tabulek v excelu a sytému abra. iÚčto aktivně využíváme od začátku roku a rozdíl je opravdu znát.

Když po jednání s naším prezidiem přišla nabídka, že můžeme iÚčto používat zcela zdarma, nebylo co řešit. Jelikož je naše činnost financovaná z grantů, dotací a trochy peněz, kterou si vyděláme komerčními akcemi, snažíme se šetřit každou korunu. Další nespornou výhodou iÚčta je jeho flexibilita – neboli pluginy, které rozšiřují funkce systému. Na základě našich požadavků byly doplněny nové funkce šité na míru přesně našim potřebám, například rozdělení na jednotlivá střediska a zakázky, což nám ulehčuje práci a tím šetří i tolik potřebný čas, který můžeme věnovat práci s dětmi.

 

Vodni_zachranna_sluzba

Lukáš Kordík

předseda skupiny

Vodní záchranná služba ČČK Praha 15

www.vzs-praha15.cz

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení