Výběr peněz z banky do pokladny

Lámete si hlavu nad tím, jak zadat výběr peněz z banky do pokladny a jak to správně zaúčtovat? Zde je krátký a stručný návod jak na to. Z banky nebo bankomatu jsme vybrali určitou částku.

Nejprve zvolte záložku Platby

banka-pokladna

Klikněte na odkaz Banka – vydané a zvolte Přidat vydanou platbu

banka-pokladna

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Ve vydané platbě musíme vyplnit údaje o příjemci, datum, částku a typ účetní položky. V našem případě zvolíme Typ účetní položky Výběr hotovosti z banky a uložíme.

banka-pokladna

Vybrané peníze z banky jsme přinesli do pokladny, musíme tedy připravit doklad i do pokladny. V platbách zvolíme Platby a Pokladna – přijaté a Přidat přijatou platbu.

banka-pokladna

V přijaté platbě musíme vyplnit údaje o příjemci, datum, částku a typ účetní položky. V našem případě zvolíme Typ účetní položky Výběr z banky na pokladnu a uložíme.

banka-pokladna

Z banky jsme vybrali 10 000 Kč, které jsme vložili do pokladny. Tudíž zůstatek v bance je nulový a v pokladně máme zůstatek 10 000 Kč.

Obdobně budeme postupovat, pokud z pokladny odneseme peníze do banky. Zvolili bychom tedy Platby vydané v pokladně a platby přijaté v bance.

Trápí vás zpracování účetnictví, nevíte jak vést daňovou evidenci nebo se nevyznáte v daních z příjmů? Využijte našich účetních služeb.

Pro uživatele účetního programu nabízíme iÚčto také účetní služby. Kompletní zpracování účetnictví nebo vedení daňové evidence se pohybuje již od 999,- korun měsíčně. Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku. Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení