Ceník a skladová evidence

Funkce Ceník a skladová evidence, umožňuje uživatelům iÚčta snadné vkládání položek z ceníku do jednotlivých dokladů a evidenci skladových zásob u vybraných produktů.

Vyzkoušejte iÚčto zdarma ještě dnes!

Ceník

Ceník podporuje kromě přednastavené ceny a sazby DPH také typ účetní položky, typ DPH, středisko a zakázku (musí být aktivní modul střediska a zakázky). Cenu položky lze do ceníku zadat jak bez DPH tak i s DPH. Rovněž si můžete nastavit výchozí prodejní množství, prodejní jednotku a v případě toho, že máte aktivován modul cizí měny, také měnu ve které budete tuto  položku prodávat. V případě, že používáte analytické účty, můžete si je v ceníku nastavit přes volbu zadat účet účtové osnovy.

Po vyplnění všech potřebných informací lze tedy snadno zadávat položky do prodejních dokladů jedním kliknutím, což vede k velké časové úspoře a omezení náhodných chyb. Pokud se jedná o službu, můžete využít funkci makro a text položky se vám bude měnit na základě přednastavených parametrů (například aktuální rok, měsíc, den, čtvrtletí případně číslo dokladu).

Vyplnění ceníku sice chvilku zabere, ale následně vede k velké časové úspoře a k usnadnění vystavování vašich prodejních dokladů. Ceník lze také snadno exportovat do formátu Excel a PDF.

 

položka ceníku

Skladová evidence

Uživatelé s tarifem Pokročilý a Premium mohou využít také funkci Skladová evidence. Skladová evidence zahrnuje kromě automatického sledování skladových pohybů, také podporu několika skladů. Budete tak mít dokonalý přehled o skladových zásobách na jednotlivých pobočkách a všechny sklady přehledně na jednom místě. Pokud máte e-shop můžete také bez problémů prodávat zboží dostupné na více skladech.

Sklady iÚčto

Pomocí filtrů si snadno můžete zjistit jednotlivé skladové zásoby a na základě těchto informací následně zadávat nákupní objednávky, převádět zboží mezi jednotlivými sklady, případně provádět inventury skladových zásob.

skladové pohyby

Samozřejmostí je, že všechny funkce ceníku a skladové evidence jsou dostupné také přes naše API. Toto umožní snadné propojení s vaším e-shopem nebo aplikací.

Shoptet

Uživatelé využívající pro provoz svého e-shopu oblíbeného řešení Shoptet nyní mohou s našim doplňkem, který je na stránkách Shoptetu, kromě automatického přenosu dokladů také sledovat pohyby skladových zásob, které budou automaticky zaznamenány v iÚčtu.