Započtení faktury

Při účtování faktur Vám může nastat situace, kdy od svého dodavatele přijmete fakturu, ale zároveň i Vy jemu fakturu vystavujete. Například Vám firma pronajímá prostory, za které platíte nájem, mezitím té samé firmě Vy zpracováváte účetnictví, za což chcete mít pochopitelně také zaplaceno.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

V iÚčtu se tato skutečnost řeší přes virtuální bankovní účet Zápočty.

Jak postupovat:

1. Do iÚčta zadáte klasickým způsobem přijatou i vydanou fakturu, návod zde.

2. Dále si musíte vytvořit virtuální bankovní účet Zápočty stejným způsobem, jako jakýkoliv jiný bankovní účet.

 

3. Přes tento vytvořený účet následně proveďte platby,

a) pokud je částka na přijaté faktuře vyšší než na Vaší faktuře vydané, jste dlužník  Vy . Na přijaté faktuře zvolte Zaplatit a do kolonky částka vepište částku, kterou oni dluží Vám, tedy tu z vydané faktury, tím snížíte svůj dluh a zároveň bude zaplacen jejich dluh vůči Vám, jako bankovní účet zvolte již vytvořené Zápočty (v našem příkladě máme vystavenou fakturu na částku 1210,- Kč a přijatou fakturu na částku 2 420,- Kč)

 

 

b) následně postupujte stejným způsobem ve fakturách vydaných, a to proto, abyste snížili Vaši pohledávku, která je již započtena

 

c) v podstatě nezáleží, kterou z faktur zaplatíte (započtete dříve), důležité je, že na konci musí být virtuální bankovní účet nulový, což zjistíte na Vašem Dashboardu.

9

 

Vám už pouze zůstane závazek na faktuře přijaté či pohledávka na faktuře Vydané.

 

Trápí vás zpracování účetnictví, nevíte jak vést daňovou evidenci nebo se nevyznáte v daních z příjmů? Využijte našich účetních služeb.

Pro uživatele účetního programu nabízíme iÚčto také účetní služby. Kompletní zpracování účetnictví nebo vedení daňové evidence se pohybuje již od 999,- korun měsíčně. Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku. Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení