Příjmy z kapitálového majetku

Příjmy z kapitálového majetku jsou především příjmy z držby finančního majetku. Většina těchto příjmů se zdaňují u zdroje a jsou samostatnými základy daně.

Samostatnými základy daně jsou u fyzických osob zejména úroky z vkladů na účtech neurčených k podnikání, úroky a výnosy z vkladních listů, z dluhopisů, z jednorázových vkladů, podíly na zisku kapitálových korporací a tichého společníka.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Výběr srážkové daně má na starost plátce daně. Odvádí se každý měsíc do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém vznikla ke sražení daně povinnost. Základ daně i daň se zaokrouhlují dolů na celé koruny.

Trápí vás zpracování účetnictví, nevíte jak vést daňovou evidenci nebo se nevyznáte v daních z příjmů? Využijte našich účetních služeb.

Pro uživatele účetního programu nabízíme iÚčto také účetní služby. Kompletní zpracování účetnictví nebo vedení daňové evidence se pohybuje již od 999,- korun měsíčně. Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku. Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení