Platební brána Shoptet pay – snadný import výpisů do účetnictví

Jak importovat pohyby z Shoptetpay do iÚčta?

shoptetpay

Provozujete-li e-shop a přijímáte online platby nebo platby kartou a používáte platební bránu, musíte následně jednotlivé platby zaúčtovat. V případě velkého počtu online plateb se jedná se o poměrně časově náročnou operaci.

Pokud používáte platební bránu Shoptetpay, využijte možnosti importu pohybů pro snadné párování plateb. Platební brána Shoptetpay je díky dobrým cenám, snadné integraci i provozu oblíbenou volbou.

Přidání bankovního účtu

Nejdříve je potřeba vytvořit bankovní účet. Číslo účtu se musí rovnat Identifikátoru účtu, který najdete v administraci v Shoptet Pay -> Výpisy plateb.

shoptetpay

V iÚčtu jděte do Nastavení -> Nastavení bankovních účtů -> Přidat bankovní účet

shoptetpay shoptetpay shoptetpay

Vyplňte název účtu, Název banky bude <jiná banka> a číslo účtu vyplňte z Výpisu plateb. Měnu účtu vyberte dle měny, kterou chcete importovat. Poté klikněte na Uložit.

shoptetpay

 

V seznamu uvidíte přidaný bankovní účet.

shoptetpay

Vložení GPC výpisu

Klikněte na Platby -> Nový import.

shoptetpay_ shoptetpay

Vyberte soubor a klikněte na Ostatní údaje.

shoptetpay

Vyberte účet, který jste vytvořili. Typ importu je GPC formát. Následně klikněte na Importovat.

gpc formát

Klikněte na Zkontrolováno, naimportovat.

shoptetpay

V Přehledu vidíte neimportované položky z výpisu.

shoptetpay

Účtování pohybů

Nyní máte naimportované pohyby, ale tyto se ještě musí zpracovat a zaúčtovat.

iÚčto umí pohyby automaticky spárovat s doklady za předpokladu že:

  1. Doklad (faktura, dobropis) ještě není plně uhrazen. Pokud je doklad již v celé výši uhrazen, nelze na něj pohyby párovat ani ručně (viz dále).
  2. Shoduje se variabilní symbol (VS) a částka.

Takto spárované pohyby lze hromadně zaúčtovat a vytvořit tak doklady plateb.

POZOR: Dokud nejsou pohyby zaúčtované (tedy nemají zelené kolečko a odkaz na doklad platby), nejsou nijak v účetnictví zohledňovány!

iÚčto Comgate import přehled

Může se také stát, že některé pohyby se automaticky nespárují, protože například nesedí variabilní symbol. V takovém případě je nutné pohyb otevřít a ručně vybrat doklad, který tato platba hradí. Je to snadné, stačí do pole Faktury začít psát číslo dokladu, IČ protistrany, nebo variabilní symbol a začne se vám napovídat seznam dosud neuhrazených dokladů, které tento údaj obsahují. Takto je možné napárovat i několik dokladů současně. Při zaúčtování se pak uloží každá platba samostatně až do výše hrazeného dokladu.

iÚčto bankovní pohyb

Nyní již jen stačí kliknout na tlačítko Zaúčtovat.

iÚčto aplikace zaúčtovat

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyplňte krátký dotazník a rádi vám vypracujeme individuální nezávaznou nabídku.

Potřebujete s něčím pomoci nebo poradit?

Víme, že pro mnohé z vás je hlavním úskalím podnikání následné vedení účetnictví pro e-shop, proto také nabízíme vytvoření metodiky účtování pro jednotlivé firmy, kontrolu vedení účetnictví a přípravu dokumentů pro státní správu a také možnost kompletního vedení účetnictví z naší strany. V případě vašeho zájmu nás tedy neváhejte kontaktovat, obratem se vám ozveme.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení