Export kontrolního hlášení DPH pro elektronické podání

Export souboru kontrolního hlášení pro následně nahrání do daňového portálu si vygenerujete pod záložkou Reporty přes odkaz Kontrolní hlášení DPH.

3

Po načtení všech dat si údaje překontrolujte a zvolte tlačítko Uložit datový soubor. Uloží se ve formátu xml a vy jej můžete rovnou nahrát do daňového portálu. Máte také možnost uložit jej ve formátu PDF.

V tomto kroku se vám může zobrazit informační hláška s možností doplnit  DIČ u odběratelů/dodavatelů, které aplikace vyhodnotí  na základě jejich vazby na doklady jako potenciálně chybně zadané:

4

Je na vás zhodnotit u konkrétního dodavatele/odběratele, zda je u něj potřeba daňové číslo doplnit, a zároveň je také na vašem uvážení, zda vyplníte na dokladu externí číslo, samozřejmě s ohledem na související zákonná ustanovení. Pokud data nezadáte, aplikace může doklad nesprávně zahrnout do skupiny, kam nepatří. Pokud si nebudete při zadávání dokladů jistí, doporučujeme vám z hlediska rizika případných sankcí, externí čísla i DIČ spíše uvádět (pokud je budete mít k dispozici).

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Další informace ke kontrolnímu hlášení naleznete na webu finanční správy.

Trápí vás zpracování kontrolního hlášení k DPH ?

Pro uživatele účetního programu iÚčto nabízíme také účetní služby. Kompletní zpracování účetnictví se pohybuje již od 999,- korun měsíčně. Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku. Je to snadné, stačí vyplnit tento dotazník a obratem se vám ozveme.