EET – elektronická evidence tržeb

iÚčto nabízí jednoduché řešení elektronické evidence tržeb (EET) pro podnikatele i drobné živnostníky. Posílání údajů o tržbách na server Finanční správy je v našem systému rychlé, snadné a nezdrží vás od další práce.

Od 1. 12. 2016 je v platnosti povinnost k EET. Týká se i vašeho podnikání nebo se vás bude týkat v dalších fázích jeho zavedení? Více o fázích zavádění EET najdete v záložce Fáze EET.

Poradíme vám, jak funkci EET nastavit i ve vašem iÚčtu. Podívejte se na následující video s postupem:

Co jsou e-tržby (EET)?

E-tržby (neboli EET) je pojmenování elektronické evidence tržeb. Je to elektronický systém, od něhož si stát slibuje především lepší výběr daní, účinnější finanční správu a co největší omezení šedé ekonomiky.

Koho se e-tržby (EET) týkají?

Po jednáních s Ministerstvem financí se podařilo prosadit namísto plošného fungování postupné zavádění režimu evidence tržeb (EET) pro jednotlivé skupiny podnikatelů, kteří realizují hotovostní prodeje, platby kartou, šeky, směnky nebo obdobnými platidly.

Odkdy e-tržby (EET) fungují?

Schválený zákon o evidenci tržeb počítá s následujícím harmonogramem zavedení:

  • Od 1. prosince 2016 se EET týká segmentu ubytování, stravování a pohostinství.
  • Od 1. března 2017 se připojí segment maloobchody a velkoobchody.
  • Ve třetí fázi od 1. 3. 2018 se zapojí podnikatelé provozující všechny ostatní činnosti  tj. např. svobodná povolání (lékaři, právníci, účetní), dopravu či zemědělství, s výjimkou těch, které jsou zařazeny do čtvrté fáze.
  • Od 1. 6. 2018 se jako poslední do evidence zapojí vybraná řemesla a výrobní činnosti.

Jaký je princip e-tržeb (EET)?

Každá finanční transakce bude prostřednictvím datové zprávy zaslána finanční správě, ta ji během okamžiku potvrdí unikátním číselným kódem, který se pak objeví na účtence zákazníka.

Máte otázky?

Kam dál?

Vyzkoušejte iÚčto.cz

Píšeme na Facebooku

Tipy od iÚčto v e-mailu

Pravidelně zasíláme informace o novinkách v naší aplikaci i českém účetnictví e-mailem.

Přidejte si i zdroj do RSS čtečky