Nabídky a poptávky – Jak je vytvořit?

Požádal Vás váš zákazník o vyhotovení nabídky, kterou by jste mu rádi předložili? Žádný problém, iÚčto nabízí možnost snadného vytvoření nabídky a poptávky. I vy si můžete v systému vytvořit nabídku a poptávku, díky které budete snadněji oslovovat zákazníky a nebo shánět toho pravého dodavatele.

Nabídku vystavíte pod záložkou Faktury vydané – Nabídky.

Nabídky

Poptávky naleznete na stejném místě, avšak pod záložkou Faktury přijaté – Poptávky.

Poptávka

Vystavení obou dokladů je velice jednoduché. Můžete je také vytvořit odkudkoli v aplikaci pomocí zeleného tlačítka rychlé volby „+ Přidat doklad“a výběrem příslušného dokladu. Po té stačí vyplnit tento krátký formulář a kliknout na zelené tlačítko Uložit nabídku/poptávku.

Vystavení nabídky

Cenové nabídky a Poptávky pak vypadají téměř shodně jako faktury a lze odesílat přímo ze systému na email zákazníka či dodavatele nebo si je stáhnout ve formátu PDF a odeslat na některý s poptávkových systémů. Detaily jako je například množství poptávaného a nabízeného zboží lze také snadno přenést do objednávky nebo faktury, bez nutnosti pracného přepisování jednotlivých položek. K tomu slouží jednotlivá tlačítka v detailech dokladů.

Formulář Nabídky a Poptávky

Poptávky a nabídky jsou v iÚčtu k dispozici.

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?