Technet.cz | Posuňte s iÚčtem vaše účetnictví do 21. století

Radek Václavík 3. 12. 2014

Cloudové služby v posledních letech zažívají opravdový rozmach. Cestou cloudu se rozhodla jít i česká účetní společnost Direct Accounting, která začala vyvíjet vlastní cloudové účetnictví iÚčto.

V očích mnoha z nás je vedení účetnictví nepříjemnou povinností, kterou děláme jen proto, že nám to přikazuje stát. Pravdou ale je, že účetnictví je jeden z nejdůležitějších ukazatelů stavu podnikání a měřítkem úspěšnosti v průběhu roku. I účetní programy mají vcelku negativní pověst. Jsou drahé, složité, nepřehledné a musí se neustále aktualizovat, což zvyšuje vynaložené náklady.

iÚčto je pro uživatele naprostým opakem – je jednoduché, přehledné, aktualizace jsou vždy zdarma a uživatel využívá jen ty funkce, které opravdu potřebuje. iÚčto má ještě jednu neocenitelnou výhodu, a to, že funguje online na principu cloudu. Na rozdíl od běžných účetních programů, které jsou vázané jen na jeden počítač, má uživatel přístup ke svým datům kdykoliv a odkudkoliv.

Chcete začít účtovat zdarma v moderním on-line systému?

Plnohodnotné účetnictví, které drží krok

Hlavním úkolem iÚčta je poskytnout pohodlné a snadné vedení účetnictví i daňové evidence. iÚčto drží krok s nepřetržitým vývojem účetnictví a daňové legislativy a uživatel má k dispozici všechny důležité nástroje. Zároveň jsou do něj průběžně přidávány nové funkce, které uživatelům usnadní používání. Nově je možné například využívat otevřené programátorské rozhraní API, které vývojářům umožní napojit na iÚčto libovolný systém. Například internetový e-shop může informace o prodaném zboží či vytvořených objednávkách přímo propojit s iÚčtem a tím si velmi zjednodušit fakturaci zboží a vedení účetnictví.

Online účetnictví pro živnostníky i malé firmy

„iÚčto mohou využívat jak živnostníci, tak i malé firmy, které nechtějí každoročně utrácet za nové drahé verze tradičních účetních softwarů. Jeho uživatelé mají vždy k dispozici tu nejnovější verzi bez nutnosti instalace upgradů a dokupování nových funkcionalit a licencí,“ popisuje Petra Vamberová ze společnosti Direct Accounting s.r.o., která účetnictví on-line aplikaci vyvíjí.

4 důvody proč zvolit iÚčto

Je bezpečné:data jsou automaticky zálohována a jejich přenos je šifrován. Zabezpečení dat je zaručeno certifikátem společnosti GeoTrust. Nehrozí tak ztráta dat, například při kolapsu vašeho počítače, jako je tomu u běžných účetních softwarů.

Je dostupné:účetní data jsou přístupná kdykoliv a odkudkoliv. iÚčto je kompatibilní se všemi operačními systémy a tak stačí mít například tablet s přístupem na internet a znát přihlašovací údaje.

Je aktuální:tým specialistů neustále sleduje změny v legislativě a podle nich poté přizpůsobuje a vylepšuje funkce iÚčta. Uživatelé tak mají o starost míň a mohou se naplno věnovat svému podnikání.

Šetří prostředky:díky absenci poplatků za aktualizace a další licence uspoří iÚčto svým uživatelům nejen peníze, ale díky jednoduchému a přehlednému uživatelskému prostředí také čas, který uživatelé mohou věnovat rozvoji svého podnikání. Navíc do 100 dokladů je jeho používání zcela zdarma!

Článek vyšel 3. 12. 2014 na serveru Technet.cz

Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyplňte krátký dotazník a vyžádejte si od nás nezávaznou nabídku.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení