QR kód

Pokud jste jako já a nebaví vás zdlouhavé zadávání platebních příkazů do vašeho internetového bankovnictví, jistě uvítáte implementaci QR kódu pro zadávání příkazu k úhradě pro mobilní bankovnictví, takzvané QR platby. Kód QR platby vám usnadní vyplnění platebního příkazu v mobilní bankovní aplikaci. Už tedy nebudete muset složitě přepisovat číslo účtu, variabilní symbol a další údaje.

Implementace QR kódů v aplikaci iÚčto byla jedním z řady vylepšení,  které jsme nasadili při posledním dubnovém upgradu. QR kódy jsme implementovali ve třech rovinách, základem bylo zobrazení kódu QR platby do tiskové sestavy faktury vydané. Váš zákazník pak může jednoduše QR platbu načíst z vytištěné faktury nebo její PDF verze zaslané emailem.

Další možností, kterou jsme implementovali, je zobrazení kódu QR platby přímo v aplikaci online účetnictví iÚčto a to konkrétně v kartě faktury vydané přes tlačítko QR. Po stisknutí tlačítka QR se vám vygeneruje kód QR platby,  který si můžete uložit nebo zkopírovat a dále jej například vložit do těla emailu nebo dopisu.

Příklad kódu QR platby

Při implementaci QR platby jsme nezapomněli ani na faktury přijaté. Nezáleží na tom jestli Váš dodavatel používá kód pro QR platbu, nyní si jednoduše můžeme přímo z karty faktury přijaté přes tlačítko QR vygenerovat kód a pak ho načíst z obrazovky vašeho počítače do mobilní aplikace a provést úhradu bez zdlouhavého zadávání údajů platebního příkazu. Velice důležitým aspektem je také snížení rizika chyb vzniklých při ručním zadávání údajů příkazů. Jediné co tedy potřebujete, je mít ve vašem mobilním zařízení (smartphone nebo tabletu) nainstalovánu aplikaci mobilního bankovnictví vaší banky.

Banky podporující QR platby:

Banky podporujíci QR Platby

Tipy od iÚčto v e-mailu

Pravidelně zasíláme informace o novinkách v naší aplikaci i českém účetnictví e-mailem.

Přidejte si i zdroj do RSS čtečky

Vyzkoušejte iÚčto.cz

Píšeme na Facebooku