Opakovaná fakturace

Odesíláte svému zákazníkovi opakovaně každý měsíc stejnou fakturu například za pronájem prostor a nebaví Vás neustále v iÚčtu vytvářet nový a stále stejný doklad? Nyní pro Vás máme řešení. Zavedli jsme možnost tzv. Opakované fakturace.

Novou opakovanou fakturu vytvoříte přes odkaz Opakovaná fakturace v záložce Faktury vydané.

11

Dále zvolte zelené tlačítko v pravém horním rohu Přidat opakovanou fakturaci.

12

V první tabulce si můžete nastavit asi nejdůležitější data, která se opakované fakturace týkají, např. jak často chcete danou fakturu vystavovat. Na výběr máte ze dnů, týdnů a měsíců.

13

Dále si nastavíte, kdy chcete první fakturu vystavit. Lze také nastavit, kdy se opakované vystavování ukončí. Níže vidíte, z čeho lze vybírat.

14

Pokud si přejete, aby se vystavená faktura automaticky odeslala zákazníkovi, stačí pouze zaškrtnout pole Odeslat fakturu zákazníkovi automaticky. Aby jste o odeslaných fakturách měli přehled, můžete si nechat zasílat jejich kopie přes zaškrtnuté tlačítko Odeslat kopii faktury mně.

15

A nyní už pouze stačí doplnit všechny údaje o dané faktuře úplně stejně, jako když vytváříte jakoukoliv jinou vydanou fakturu.

16

Vše uložíte přes zelené tlačítko Uložit opakovanou fakturaci.

17

Opakovanou fakturaci lze také nastavit již z vytvořené vydané faktury, a to v jejím náhledu přes tlačítko Opakovat fakturaci.

18

Tipy od iÚčto v e-mailu

Pravidelně zasíláme informace o novinkách v naší aplikaci i českém účetnictví e-mailem.

Přidejte si i zdroj do RSS čtečky

Vyzkoušejte iÚčto.cz

Píšeme na Facebooku