QR platba – sníží riziko chyb při zadávání platebních příkazů

QR platba a její výhody a příklad použití.

Pokud vás nebaví zdlouhavé zadávání platebních příkazů do vašeho internetového bankovnictví, jistě uvítáte implementaci QR kódu. Pro zadávání příkazu k úhradě pro mobilní bankovnictví, takzvané QR platby. Kód QR platby vám usnadní vyplnit platební údaje v mobilní bankovní aplikaci. Už tedy nebudete muset složitě přepisovat číslo účtu, variabilní symbol a další údaje.

Implementace QR kódů v aplikaci iÚčto byla jedním z řady vylepšení, které jsme nasadili při posledním dubnovém upgradu. QR kódy jsme implementovali ve třech rovinách, základem bylo zobrazení kódu QR platby do tiskové sestavy faktury vydané. Váš zákazník pak může jednoduše QR platbu načíst z vytištěné faktury nebo její PDF verze zaslané emailem.

Další možností, kterou jsme implementovali, je zobrazení samostatného QR kódu platby přímo v aplikaci online účetnictví iÚčto a to konkrétně v kartě faktury vydané přes tlačítko QR. Po stisknutí tlačítka QR se vám vygeneruje QR kód, který si můžete uložit nebo zkopírovat a dále jej například vložit do těla emailu nebo dopisu.

QR Platba iÚčto

Při implementaci funkce QR platba jsme nezapomněli ani na faktury přijaté. Nezáleží na tom jestli Váš dodavatel používá kód pro QR platbu, nyní si jednoduše můžeme přímo z karty faktury přijaté přes tlačítko QR vygenerovat kód a pak ho načíst z obrazovky vašeho počítače do mobilní aplikace a provést úhradu bez zdlouhavého zadávání údajů platebního příkazu. Velice důležitým aspektem je také snížení rizika chyb vzniklých při ručním zadávání údajů příkazů. Jediné co tedy potřebujete, je mít ve vašem mobilním zařízení (smartphone nebo tabletu) nainstalovánu aplikaci mobilního bankovnictví vaší banky.

Platbou pomocí QR platby snížíte riziko chyb vzniklých při ručním zadávání.

Banky podporující QR platby:

Banky podporujíci QR Platby

Všechny funkce účetního programu iÚčto si můžete pohodlně a zdarma vyzkoušet v rámci zkušebního období. Je to snadné – stačí jen zadat vaši emailovou adresu v registračním formuláři.

Online propojení na účet Komerční banky

Více o propojení